About Us

Who Are We?

PRODUCTS

Testimonials

BLOG

RECENT NEWS

RECENT NEWS

RECENT NEWS

RECENT NEWS

Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik kepenk sistemleri başta olmak üzere genel olarak kepenkler, başta iş yerleri olmak üzere her alanda kullanılabilir. Kepenk olarak adlandırılan sistemler, aslında temelde bir kapıdır. Bir alanın dış etmenlerden korunması ve muhafaza edilmesi için başvurulan yöntemlerin başında gelir. Çelik, metal veya sac gibi malzemelerden üretilebilir. Her zaman çelik gibi sağlam malzemelerden üretilen modeller, çok daha güven ve dayanıklılık sağlar. Birçok alanda kullanılan ve alanların korunmasını sağlayan kepenk sistemleri hakkında aynı zamanda bilinmesi gereken pek çok detay vardır.

Kepenk Nedir?

Kepenk alanların dış etmenlere kapatılmasını sağlayan bir tür kapıdır. En çok garaj kapılarında ve dükkân kapılarında ve en önemlisi de yangın bölme ihtiyacı olan alanlarda kullanılır. İş yerlerinde sadece camlı bir kapı kullanmak, hiçbir zaman yeterli olmayacaktır. Daha güvenli bir alan yaratmak ve dışarıdan gelen tehlikeleri engellemek için mutlaka ek tedbirlere gereksinim vardır. Çelik kepenk modelleri özellikle dayanıklı ve güçlü olmaları sebebiyle en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Çelik yapı itibariyle, uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanılabilir. Yangına dayanıklı kepenk sistemleri ise yangın bölme ihtiyacının karşılanması için kepenk sistemi kullanılmak istendiğinde tercih edilir.

Kepenk Çeşitleri Nelerdir?

Yangına dayanımlı kepenk çeşitleri başta olmak üzere kepenk çeşitleri birçok farklı türe sahiptir. Özellikle üretildiği malzemeye göre tercih edilebilen kepenk türleri vardır. Bunlar:
 • Çelik kepenk
 • Alüminyum Kepenk
 • Galvaniz
 • Polikarbonat veya Şeffaf Kepenk
 • Perfore Kepenk
 • Kullanıldığı malzemenin dışında kepenk türleri otomatik, motorlu veya elektrikli gibi farklı türlere sahip kepenk türleri vardır.

  Neden Kepenk Sistemleri Kullanılmalı?

  Kepenk sistemleri her şeyden önce güvenli ve koruma için kullanılmalıdır. Yangın kepenk garaj kapısı gibi sistemler ise yangın gibi durumlarda yangının içeri yayılmaması ve oluşan zararın minimum seviyeye inmesi için kullanılır. Bu açıdan kepenk sistemleri arasında sizlere en fazla yarar sağlayan sistem olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Kepenk sistemleri, sisleri birçok dış etmenden korur ve yaşayacağınız olumsuz durumları engeller. Bu yüzden ihtiyaç duyulan alanlarda güvenli sağlamak adına mutlaka kepenk sistemleri kullanmanız önerilir. Yangına dayanıklı kepenk sistemleri ile de çok daha fazla fayda elde edebilirsiniz.

  Otomatik Kepenk Sistemlerinin Avantajları

  Otomatik kepenk kullanım kolaylığından dolayı, son yıllarda en çok tercih edilen kepenk sistemlerinden biridir. Eskiden kullanılan manuel kepenk sistemleri, kullanımı zor ve oldukça ağır sistemlerdi. Bu yüzden de her gün veya her ihtiyacınız olduğunda bu kepenk sistemini kaldırıp indirmek oldukça güçtü. Otomatik kepenk sistemlerinde yer alan motor şaftı döndüğünde kepengin lameleri de otomatik olarak dönecek ve açılıp, kapanmaktadır. Otomatik kepenk sistemlerinin ayrıca avantajları:
 • Eski tip kepenkler yeterince güvenliği sağlamazken, otomatik kepenk sistemlerinin dışarıdan müdahalelerle açmak ve kapatmak oldukça zordur.
 • Uzaktan kumanda veya da bir düğme yardımıyla kontrol edilebildiği için açıp, kapatması son derece kolaydır. Birçok kişi bu tip işlemleri manuel olarak gerçekleştirdiği için çok ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır.
 • Otomatik kepenk sistemleri sayesinde, kepengin açılıp kapatılması sırasında yaşanan kazalar minimum seviyeye inecektir.
 • Farklı malzemelerden imal edilebilen bir ürün olduğu için de çok daha şık ve güzel bir görünüme sahiptir.
 • Otomatik kepenk sistemleri gerek kullanılan malzemelerin kalitesinden gerekse kullanılırken zorlanmamasından dolayı çok daha uzun ömürlüdür.
 • Yangına Dayanıklı Kepenk

  Yangına dayanımlı kepenk sistemleri, evlerde, iş yerlerinde ve yangın bölüm alanlarında kullanılır. Bu kepenk sistemlerinde kullanılan malzemeler, yangına karşı dayanıklı ve kullanıldığı alanlarda yangının diğer tarafa geçmesini engelleyecek şekilde tercih edilir. Yangın kepenk garaj kapısı özellikle hem iş yerlerinde hem de evlerde kullanılabilir. Kepenk sistemleri arasında, en çok tercih edilen ve kullanılan alanlarda fayda sağlayan bir sistemdir. Bu yüzden de kepenk tercihlerinizde gönül rahatlığıyla tercih edebilir ve bu sistemleri istediğiniz alanlarda kullanmaya başlayabilirsiniz.